Kurs szkolący na pilota bezzałogowych statków powietrznych w zasięgu wzroku. 12 kwietnia, 2022

Kurs szkolący na pilota bezzałogowych statków powietrznych w zasięgu wzroku (drony).

Zapraszamy do skorzystania z oferty profesjonalnego szkolenia z obsługi dronów, organizowanego przez LV Edu Group, finansowanego ze środków unijnych.

Celem kursu jest przekazanie wiedzy o metodach i procesie tworzenia ortofotomap z wykorzystaniem oprogramowania fotogrametrycznego i fotografii lotniczej wykonanej przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych (dronów). Szkolenie obejmuje część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczestnik zapozna się m.in. z rodzajami danych przestrzennych wykorzystywanych w GIS, nauczy się tworzyć dane GIS na podstawie produktów uzyskanych z nalotów BSP. W części praktycznej uczestnik nauczy się obsługiwać i wykorzystywać statki powietrzne (drony) w zasięgu wzroku, dokonywać pomiaru i kontroli terenu, wykrywać obszary niebezpieczne.

Szkolenie jest dedykowane przedstawicielom branż zainteresowanych wykorzystaniem takich modeli w swojej działalności, szczególnie instytucjom, czy organizacjom, którym operowanie dronami pomogłoby w codziennej pracy.

Szkolenie kończy się egzaminem państwowym. Każdy uczestnik, który otrzyma pozytywny wynik egzaminu, uzyska certyfikat kompetencji pilota bezzałogowych statków powietrznych ULC (Urząd Lotnictwa Cywilnego).

Osoby zainteresowane skorzystaniem z projektu, proszę o kontakt pod numerem telefonu 605-489-863, 668-930-629 lub drogą mailową: biuro@lvedu.pl